Reklama
 
Blog | Václav Miko

Sourozenci Josepha Goebbelse

GOEB

Rodina Goebbelsova, v uniformě ministrovo nevlastní syn Harald Quandt

Tragický konec Josepha Goebbelse, jeho manželky a dětí je všeobecně známou minulostí. O poválečných osudech jeho sourozenců se toho ví daleko méně. Joseph Goebbels měl dva starší bratry Konrada a Hanse a tři sestry, Marii, která zemřela záhy v šesti měsících, pak Elisabeth a nakonec nejmladší Marie Katharina.

Goebbels sister Maria, Max Kimmich, daughter Helga, and Goebbels mother Katharina Goebbels- Published in 'Berliner Illustrirte Zeitung' 351937- Aufnahme Presse-Illustrationen Heinrich Hoffmann

Sourozenci Josepha Goebbelse

Hans Goebbels--the other Goebbels

Hans Goebbels v zajetí Američanů

Goebbelsův starší bratr Hans v období nacistické moci dosáhl v SA hodnost  Oberführera a plnil funkci Kreispropagandaleitera, okresního stranického vůdce pro propagandu a zároveň byl okresní předseda stranického rozhodčího soudu. Posléze se také vlivem svého jména stal v Düsseldorfu manažerem a generálním ředitelem pojišťovny. S protestantkou Herthou Schellovou měl dvě děti, syna Lothara a dceru Eleonoru. Na konci války byl zajat americkými vojáky, kteří ho předali francouzským orgánům a v roce 1947 za neobjasněných okolností zemřel ve francouzském internačním táboře.

GoebbelsKonrad pfhoto corbis

Konrad Goebbels

Nejstarší ministrův bratr Konrád vstoupil do NSDAP již v roce 1928, kde se za krátko ujal pozice Kreisleitera, byla to hodnost, která řídila krajské samosprávy nacistické strany. V roce 1933 se v Düsseldorfu stal mimo jiné obchodním manažerem německého tisku Volkischer-Verlag a posléze vedl frankfurtský národní list „Frankfurter Volksblatt“. Díky svému bratru také působil ve významné manažerské funkci v deníku Rhein-Mainische Zeitung. Ve straně byl nakonec povýšen na Reichsamtsleitera, vedoucího filmového odboru. Po válce byl denacifikačním soudem odsouzen na čtyři a půl roku a odnětím 70 procent majetku. Soud mu kladl za vinu, že svou anti-semitskou redakční politikou byl částečně zodpovědný za pronásledování Židů. V roce 1949 byl ve svých 57  letech v Darmstadtu propuštěn z pracovního tábora. Ovšem po několika hodinách se v lese nedaleko Huettental v jižním Německu nalezlo jeho mrtvé tělo.  O jeho smrti dokonce 13. června 1949 informoval americký list Chicago Daily Tribune. Po nařízené pitvě byla zjištěna nejednoznačná příčina smrti, buďto došlo k srdečnímu infarktu nebo cévní mozkovou příhodu. Pokud se tak stalo čirou náhodou, muselo se jednat o vskutku neuvěřitelnou shodu náhod, po několikaletém trestu zemřít zrovna po pár hodinách na svobodě? Dalo by se tomu uvěřit, kdyby se nejednalo o vězně se jménem Goebbels. Teorie o vraždě ze msty či na objednávku se nabízí sama.

Reklama
541051135

Maria Katharina Goebbels s maželem a neteří

Nejmladší sestra Maria Katharina se v polovině třicátých let zamilovala do Maxe Kimmicha, který byl o více jak sedmnáct let starší. Goebbels nechal budoucího švagra samozřejmě důkladně prověřit. Jakmile dostal od agentů uspokojivou odpověď, zapsal si do deníku „v pořádku“. Maria Katharina se tak mohla v roce 1938 za filmového scénáristu a režiséra provdat.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama